Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo odkryte

Prasóweczki

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo Turystykę możemy ważyć na morze kategorii – drink z działów rozmawia o turystyce publicznej i skutecznej, kwalifikowanej. Co popularne w nowych latach wzrosło zainteresowanie turystyką aktywną nie właśnie w Polsce. Jeszcze ciężko nas interesuje penetrowanie miejsc mniej popularnych, tylko poprzez to znacznie niezwykłych i dobrych. Przykładem może północno-wschodni zakątek Polski.

Nie tylko wielkie jeziora

Oczywiście wciąż największym uznaniem cieszą się Wielkie Jeziora Mazurskie. W sezonie letnim, lecz również pd koniec maja i do połowy września chodzi tu setki, i nawet już tysiące łódek. Inwestorzy rywalizują o grunty nad jeziorem, planując nierzadko wielomilionowe inwestycje.

Niestety, dla dobrych żeglarzy problemem stoi się wzrastająca liczba motorówek zaś to często przypominających niewielkie stateczki. Wbrew to przy brzegach Wielkich Jezior Mazurskich pojawia się jeszcze dobrze małych marin z kejami dla sprzętu wodnego. Najczęściej takie mariny posiadają również polami kempingowymi.

Etos żeglarstwa zabiera się chwiać? Część żeglarzy woli zacisze i poszukuje akwenów mniej „ludnych”. Lecz to nie nie istnieje takie proste. Na jeziorach mniejszych (tych danych specjalnie na wschód) że o keje i mariny. Jednak jako zacisze można potraktować Jezioro Wigry należące do najistotniejszych w Polsce. Znajduje się w granicach Wigierskiego Parku Polskiego i jednym większym portem jest tamtejszy ośrodek PTTK. Daleko jest uznawać tutaj swoją łódkę, bowiem z wypożyczeniem ważne być trudno. Większość widocznych łódek to „rezydenci”.

Wiele wpływu mają nieduże-rynnowe jeziora leżące w północno-wschodnim zakątku województwa warmińsko-mazurskiego. Przykładem prawdopodobnie istnieć jezioro Gołdap, na którym nawet ostatnio pojawiły się żagielki. Można polecić przyjazd ze bliską łódką na pobliskie Jezioro Czarne. Najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza niemal przez pełen rok przyciąga płetwonurków.

Zaś w towarzystwu?

Zaś w towarzystwu tych mniejszych jezior wiele interesujących osobliwości. Choćby Puszcza Romincka, dawny rewir łowiecki cesarza Wilhelma II. Niezapomniane wrażenie wywiera na turystach piramida-grobowiec w Rapie. Podobnie najwyższe w Polsce, nieczynne mosty kolejowe w Stańczykach i ślady po dawnym torowisku. Wybudowana na momencie XVII i XIX wieku przez ród Farenheidów. Poszukiwacze historii zajmują się nie tylko Gierłożą i Mamerkami, lecz również podgołdapskim kompleksem „Robinson”, dawną kwaterą wojsk Luftwaffe, gdzie najprawdopodobniej spotykała się hamownia silników do rakiet V.

Zatem, kierunek północny-wschód i się na może nie rozczarujemy.

zobacz również Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments